Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Wiatr i Woda w Gdyni | Rynek Turystyczny
facebook


Wiatr i Woda w Gdyni

Targi Wiatr i W oda odbywają się dwukrotne w ciągu roku. W Warszawie na otwarcie sezonu, a w Gdyni w jego pełni.

rt-2013-09-09

Ten drugi raz w tym roku odbyły się w dniach 15-18 sierpnia. Targi i Festiwal Żeglarski Wiatr i Woda na wodzie odbyły się po raz ósmy. Trzeba przyznać porównując obie imprezy, że łodzie najlepiej prezentują się na wodzie. Tegoroczne targi były niezwykle interesujące przede wszystkim ze względu na dużą liczbę nowych łodzi i jachtów nie wystawianych dotąd w Gdyni oraz wielu konstrukcji premierowych. W tym roku swoje produkty zaprezentowało 120 wystawców, a zwiedzający mogli obejrzeć ponad 100 rozmaitych jednostek. Były to jachty zarówno z kraju, jak i z zagranicy, premierowe oraz te już dobrze znane. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu swoje stoiska miały firmy oferujące akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną sportową.

rt-2013-09-10

W przystani jachtowej Marina Gdynia przez cztery dni można było obejrzeć najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny. Nie zabrakło też organizatorów czarterów i regat oraz mediów branżowych. Łącznie tegoroczne targi odwiedziło prawie 11 tys. miłośników sportów wodnych z całej Polski. W ramach akcji społecznej Bezpieczna Woda w targową sobotę goście mogli dowiedzieć się, jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo na wodzie i jak zachować się w sytuacji awaryjnej. Można było także poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz uzyskać informacje, jaki sprzęt ratowniczy zabrać ze sobą na jacht i zobaczyć widowiskowe pokazy freestyle’u kajakowego.

rt-2013-09-11

Podczas tegorocznych Targów już po raz czwarty przyznana została nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz motorowego prezentowanego na targach. Nagrody przyznano: w kategorii: - Jachty Żaglowe: Dufour 410, prezentowany przez firmę Yachts & Yachting, w kategorii – Jachty Motorowe: Regal 2550, wystawiony przez firmę Astex Łodzie, Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienie łodzi żaglowej Ava wystawionej przez Fundację Pracuj i Żegluj z Nami.


Share Button

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Captcha Captcha Reload