Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Emirates do Zagrzebia | Rynek Turystyczny
facebook


Emirates do Zagrzebia

Linie Emirates poinformowały o planowanym rozszerzeniu siatki połączeń w Europie i wprowadzeniu codziennego połączenia z Dubaju do stolicy Chorwacji, Zagrzebia (ZAG), od 1 czerwca tego roku. Rejsy do nowego kierunku w Europie Południowo-Wschodniej będą realizowane przez Boeinga 777-300, jedyny samolot szerokokadłubowy na trasie do Zagrzebia.

Nowe połączenie przyniesie korzyści pasażerom nie tylko z Chorwacji, ale również z sąsiedniej Słowenii, a nawet południowych regionów Węgier i Austrii, ułatwiając podróż liniami Emirates do Dubaju, a stamtąd do ponad 150 miejsc na całym świecie. Od tej pory podróż do macierzystego portu przewoźnika w Dubaju w jednej z trzech klas na pokładzie nowoczesnego samolotu szerokokadłubowego jest na wyciągnięcie ręki. Z Dubaju można wyruszyć w dalszą drogę do takich miast jak Szanghaj, Pekin, Bangkok, Kuala Lumpur, Sydney, Melbourne, a także na Malediwy, Seszele czy Sri Lankę, czekając na przesiadkę mniej niż cztery godziny.

Podróżujący z Dubaju w celach służbowych docenią wczesną porę lądowania na lotnisku w Zagrzebiu (Franjo Tuđman International). Miasto zyskało miano nowej „Doliny Krzemowej” jako inkubator dla młodych firm technologicznych dzięki rosnącej populacji świetnie wykształconych, młodych fachowców i ma zasadnicze znaczenie dla przemysłu w całym regionie. Oprócz firm opracowujących innowacyjne technologie i przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, w centrum Zagrzebia znajdują się siedziby i oddziały regionalne wielu spośród największych spółek i koncernów w Chorwacji i Europie Środkowej.

Jeśli chodzi o handel, zwiększy się dostępność Europy Południowo-Wschodniej dla przedsiębiorców z Bliskiego Wschodu i innych części świata – to pierwsza trasa linii Emirates przebiegająca w tym regionie. W ramach codziennego połączenia Boeing 777 zdoła zabrać do 16 ton cargo, zapewniając jeszcze większy dostęp do zagranicznych rynków chorwackim eksporterom i wspierając rozwój handlu. Godziny lotów: rejs nr EK129 – odlot z Dubaju o 8:15, przylot do Zagrzebia o 12:20 czasu lokalnego. Rejs powrotny nr EK130 – odlot z Zagrzebia o 15:35, przylot do Dubaju o 23:05.

Połączenie będzie obsługiwał trzyklasowy Boeing 777-300 Emirates, który oferuje 12 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie pierwszej, 42 miejsca w klasie biznes i 310 szerokich foteli w klasie ekonomicznej. Na pasażerów we wszystkich klasach czeka wybór 2 500 kanałów w systemie rozrywki pokładowej ice oraz posiłki z karty przyrządzane przez najlepszych szefów kuchni. Obsługę zapewni słynący z najwyższych standardów wielonarodowy personel pokładowy Emirates, do którego należą przedstawiciele 130 krajów, w tym 234 Chorwatów.Share Button

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Captcha Captcha Reload