Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Krakow.travel oraz aplikacje Krakow Airport i Kasprowy Wierch nominowane do Nagród Mobile Trends Awards! | Rynek Turystyczny
facebook


Krakow.travel oraz aplikacje Krakow Airport i Kasprowy Wierch nominowane do Nagród Mobile Trends Awards!

Mobile Trends Awards to prestiżowe nagrody dla najlepszych rozwiązań mobilnych. W tym roku zostaną przyznane po raz szósty. Znamy już nominowane produkty wyróżnione w dziesięciu kategoriach. Firma Amistad została nominowana w dwóch z nich. Wśród najlepszych portali mobilnych/RWD znalazła się strona Krakowskiego Biura Festiwalowego www.krakow.travel. W kategorii Podróże/turystyka Amistad ma aż dwie nominowane aplikacje - "Kraków Airport" zrealizowana dla Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz "Kasprowy Wierch - PKL" - aplikacja Polskich Kolei Linowych.

- Nominacje do Mobile Trends Awards stanowią dla nas potwierdzenie dobrze wykonanej pracy i dają nam ogromną satysfakcję. - mówi Bartosz Mielecki, Project Manager firmy Amistad. - Każdy z trzech nominowanych produktów jest zupełnie innym projektem i zawiera wiele nowych funkcjonalności. Kraków Airport jest jedną z niewielu tak rozbudowanych i kompleksowych aplikacji lotniska na świecie. Kasprowy Wierch to bardzo oryginalny mobilny przewodnik turystyczny, który dostarcza nie tylko informacji praktycznych i krajoznawczych, ale także prezentuje piękno tatrzańskiego regionu. Natomiast obecność krakow.travel w tak znakomitym gronie pokazuje, że udało nam się stworzyć produkt, który jest równie atrakcyjny jak miasto, którego walory prezentuje - dodaje Bartosz Mielecki.

Strona www.krakow.travel jest kompendium wiedzy o mieście, miejscach wartych odwiedzenia, najważniejszych zabytkach, muzeach, aktualnych wydarzeniach. Strona, na bieżąco aktualizowana, pomaga zaplanować pobyt w Krakowie oraz skorzystać z gotowych propozycji wycieczek i imprez. Dzięki narzędziu "Mój planer" możemy w kilku prostych krokach stworzyć swój indywidualny plan zwiedzania i poznawania miasta UNESCO.

"Kraków Airport" jest bezpłatną aplikacją mobilną Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o. To jedyna oficjalna aplikacja lotniska na polskim rynku posiadająca bardzo zaawansowaną funkcjonalność, którą w takim zakresie nie może się pochwalić chyba żadna aplikacja lotniska na świecie. Uwzględnia wszystkie informacje, których może potrzebować podróżny, aby szybko i bezpiecznie poruszać się po terenie lotniska. Zawiera interaktywny plan lotniska, aktualne rozkłady lotów oraz pełne informacje na temat lotów użytkownika. Dostarcza informacji nt. czasu oczekiwania w kolejce do Punktu Kontroli Bezpieczeństwa, statusu lotu w formie komunikatów push, możliwości dojazdu na lotnisko różnymi środkami transportu. Kraków Airport to także rozbudowany przewodnik po wszystkich usługach dla pasażerów, m.in. restauracjach, kawiarniach, sklepach. Aplikacja posiada skaner kart Kraków Airport Loyalty (KAL).
Aplikacja „Kasprowy Wierch” to oryginalny przewodnik po okolicach tatrzańskiego szczytu, który pozwoli zaplanować wycieczkę oraz głębiej poznać piękno i atrakcje regionu. Autorzy proponują dziewięć tras pieszych, z których każda zaznaczona jest na mapie offline, a dzięki technologii GPS użytkownik widzi podczas wycieczki swoją dokładną pozycję. Funkcja AR (augmented reality - rozszerzona rzeczywistość) pozwala zobaczyć jak mijane miejsca wyglądały osiemdziesiąt lat temu, gdy turystyka w Tatrach dopiero zaczynała się rozwijać. Audioprzewodnik przybliża historię i funkcjonowanie kolejki oraz opowiada o panoramie oglądanej z wagonika. Urozmaiceniem jest quest „Na Kasprowy szlakiem historii i przyrody” oraz mnóstwo quizów i ciekawych artykułów.

Zwycięzców Konkursu wybierze Kapituła Konkursowa oraz internauci. Głosowanie trwa od 25.01 do 3.02.2017 r. na stronie https://2017.mobiletrends.pl/gala. Nagrody zostaną wręczone podczas wydarzenia Mobile Trends Conference, największej w Polsce konferencji poświęconej rynkowi mobile i nowym technologiom - Kraków, 8-10 marca 2016 roku (www.2017.mobiletrends.pl).


Share Button

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Captcha Captcha Reload