Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Partnerstwo Lufthansy i Etihad | Rynek Turystyczny
facebook


Partnerstwo Lufthansy i Etihad

Etihad Aviation Group i Lufthansa German Airlines, członek największej grupy lotniczej w Europie, ujawniły dziś szczegóły nowego komercyjnego partnerstwa.
Dwie grupy lotnicze zawarły wartą 100 mln dolarów umowę w zakresie cateringu i podpisały Memorandum of Understanding (protokół ustaleń) na współpracę w zakresie utrzymania, konserwacji i naprawy floty.


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Abu Zabi, prezesi obu grup ujawnili szczegóły planów dotyczących poszerzonej współpracy komercyjnej.
Podczas trwania czteroletniego kontraktu, firma cateringowa Lufthansy LSG Sky Chefs, będzie świadczyć usługi cateringowe dla Etihad Airways w 16 miastach na terenie Europy, Azji i obu Ameryk. Tym samym, LSG stanie się największym dostawcą usług cateringowych dla narodowej linii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, poza bazą w Abu Zabi.
Etihad Aviation Group i Lufthansa Technik (LHT) podpisały również protokół ustaleń dotyczący współpracy w zakresie usług konserwacji i napraw floty w Etihad Airways i liniach udziałowych, a także o możliwości współdziałania z Etihad Airways Engineering.
Etihad Airways i Lufthansa będą szukać dalszych możliwości współpracy na wielu polach, w tym w zakresie operacji frachtowych oraz pozyskiwania klientów i usług pasażerskich, aby zwiększyć swoją konkurencyjność zarówno na rynku europejskim, jak i globalnym.
Od dzisiaj, 1 lutego, w sprzedaży są już rejsy między Abu Zabi i Niemcami, zgodnie z wcześniej ogłoszonym porozumieniem o współdzieleniu kodów rejsów. Kod „LH” Lufthansy znajdzie się na dwóch rejsach dziennie Etihad Airways pomiędzy Abu Zabi a Frankfurtem i Monachium. Kod „EY” Etihad będzie widoczny na rejsach międzykontynentalnych Lufthansy z bazy we Frankfurcie, biznesowej i handlowej stolicy Niemiec, do Rio De Janeiro w Brazylii i stolicy Kolumbii, Bogoty, po uzyskaniu akceptacji rządowej.
Porozumienie codeshare powiększy globalną siatkę obu przewoźników, dając Lufthansie lepszy dostęp do ważnych rynków na subkontynencie indyjskim przez Abu Zabi, a Etihad zyska dostęp do Ameryki Południowej przez Niemcy.
W celu zapewnienia wygody pasażerom, linie z Abu Zabi przeniosą swoje miejsce operowania na lotniskach przesiadkowych Lufthansy – z Terminalu 2 do Terminalu 1 we Frankfurcie oraz z Terminalu 1 do Terminalu 2 w Monachium.
Lufthansa Group w grudniu 2016 roku podpisała umowę z linią airberlin, w której Etihad Airways Aviation Group posiada 29% udziałów, na wynajem 38 samolotów. Linia Eurowings, przewoźnik Lufthansy na trasach bezpośrednich, będzie korzystać z 33 z tych maszyn, natomiast Austrian Airlines, z pozostałych 5. Umowa pomiędzy Eurowings i airberlin, podpisana 16 grudnia 2016, będzie obowiązywać przez 6 lat, począwszy od 10 lutego 2017 roku kiedy pierwszy samolot rozpocznie operacje dla Eurowings.


Share Button

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Captcha Captcha Reload