Raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2017”

2017-11-11

Po raz ósmy zespół Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej opublikował raport podsumowujący osiągnięcia  branży spotkań w Polsce w ubiegłym roku.

auditorium 2816353 960 720

Przeciętne spotkanie trwa dwa dni. Wszystkie imprezy przyniosły polskiej gospodarce 26 mld zł. Dzięki temu sektorowi ma pracę ponad 171 tys. osób. W sumie udział przemysłu spotkań w PKB Polski wynosi 1 proc.

 W 2016 roku w 1563 spotkaniach i wydarzeniach, które zostały zorganizowane przez rekomendowanych przez POT organizatorów, wzięło udział 4 116 808 uczestników.

Ponad połowę 55 proc. badanych imprez stanowiły kongresy. Wydarzenia korporacyjne (min. Imprezy motywacyjne) stanowiły 35 proc. natomiast targi miały udział 10 proc.

Jak deklarują autorzy głównym celem opracowania jest identyfikacja liczby i wielkości organizowanych na terenie Polski w 2016 roku spotkań i wydarzeń (m.in. społecznych, gospodarczych, biznesowych).

W raporcie z analizowano 39 566 spotkań i wydarzeń(rok temu przeanalizowano 33 980 konferencji, kongresów, targów i podróży motywacyjnych z czternastu województw).

Szersze omówienie raportu znajdzie się w najnowszym numerze Rynku Turystycznego.

 


Polecamy

Polecamy także:

Najwyższy drewniany wieżowiec świata – Mjøstårnet
Norwegia słynie z drewnianej architektury, przede wszystkim za sprawą Wikingów, którzy byli mistrzami kunsztu ciesielskiego. To kraj, w którym przyroda i...

Najnowszy numer Rynku Turystycznego
W tym miesiącu piszemy między innymi: Prościej w razie niewypłacalności Nowe przepisy poprawiają funkcjonujące już rozwiązania prawne w zakresie zabezpieczeń...

Tour Salon 2018 - za nami
W niedzielę 11 lutego zakończyły się targi Tour Salon. Impreza jak co roku zgromadziła przedstawicieli branży turystycznej z Polski i ze świata. Swoje stoiska...

Nowe logo lufthansy
Lufthansa pokazała swój nowy, zmodernizowany wizerunek marki klientom i pracownikom podczas dwóch dużych wydarzeń we Frankfurcie i Monachium w środę, 7 lutego....

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne