List do redakcji

Szanowna Redakcjo
Od początku powstania Rynku Turystycznego jestem jego czytelnikiem. W turystyce zawodowo pracuję 31 lat. Między innymi od chwili obowiązywania Ustawy o usługach turystycznych jestem członkiem komisji egzaminacyjnej dla pilotów wycieczek.
Artykuł w grudniowym numerze Rynku Turystycznego "Co każdy pilot umieć powinien" zawiera poważny błąd merytoryczny, który moim zdaniem nie powinien się zdarzyć. Dowiedzieć się z niego można, że egzaminy organizuje właściwy wojewoda, który także wydaje legitymacje i identyfikator. Jest to nieprawda. Już od ponad roku powyższe sprawy załatwia się w Urzędzie Marszałkowskim. Organizacją egzaminów zajmują się Komisje Egzaminacyjne powołane przez Marszałka Województwa, natomiast legitymacje i identyfikatory są wydawane przez Marszałka.
Reguluje to rozporządzenie Ministra Gospodarki z 17 stycznia 2006 w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek (Dziennik Ustaw 15/2006 poz. 104 z 30 stycznia 2006).
Mirosław ZiołekWydanie: 9/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail