Polsko-czeski region narciarski

W Górach Izerskich za kilka lat powstanie wielki polsko-czeski region narciarski. Cztery miasta połączone zostaną kolejami gondolowymi, wyciągami i nartostradami. Władze polskiego Świeradowa Zdrój i Mirska oraz czeskiego Novego Mesta i Lazni Libverda podpisały już porozumienie o współpracy.


Dzięki temu, w ciągu najbliższych miesięcy powstanie wspólny plan budowy w Górach Izerskich nowej infrastruktury narciarskiej, tras biegowych, nartostrad i szlaków. Jedna z najdłuższych w Sudetach nartostrad będzie sztucznie naśnieżana i oświetlana na całej długości. Można będzie jeździć wieczorami w godzinach od 18 do 21. Do 2011 roku, w pobliżu Stogu Izerskiego wyrosną hotele, restauracje i parkingi na kilka tysięcy aut. Jeszcze w tym sezonie zimowym ruszy nowa kolej gondolowa w Świeradowie Zdroju. Koszt inwestycji szacuje się na 100 mln zł.

Wydanie: 9/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail