Gdzie podatek klimatyczny?

15 stycznia weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów z 18 grudnia 2007 roku, w sprawie warunków, jakie powinna spełniać miejscowość, w której można pobierać opłatę miejscową.Powietrze musi być w niej wolne od zanieczyszczeń przekraczających dopuszczalne stężenia dla obszarów poza aglomeracjami liczącymi ponad 250 tys. mieszkańców, ustalane na podstawie przepisów o ochronie środowiska. Nie mogą być w nich też przekroczone dopuszczalne poziomy pól elektromagnetycznych. Na terenie gminy, w której leży miejscowość, powinien występować choćby jeden element istotny dla wypoczynku - przyrodniczy lub krajobrazowy. Do walorów krajobrazowych zalicza się nie tylko np. skałki, wąwozy, przełomy rzek, wodospady, jaskinie, groty, parki narodowe, ale także zabytki architektury i budownictwa, skanseny, muzea, miejsca martyrologii, a nawet imprezy kulturalne.

Szanse na wprowadzenie opłaty miejscowej dostaną tylko miejscowości, które oprócz walorów przyrodniczych lub krajobrazowych, dysponują też bazą noclegową w takich obiektach jak i hotele, pensjonaty, motele, kempingi, domy wycieczkowe, schroniska i schroniska młodzieżowe, pola namiotowe. yWydanie: 9/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail