Przyjechali do Małopolski

W 2007 roku Małopolskę odwiedziło ponad 14,5 mln osób, czyli o 41 proc. więcej, niż w roku poprzednim. Prawie 80 proc. z przyjezdnych (11,5 mln) stanowili podróżni krajowi, a co czwarty przyjechał z zagranicy.

W ubiegłym roku Turystów zagranicznych było w Małopolsce 3 mln. Według szacunkowych danych, w zeszłym roku turyści zostawili w Małopolsce 9,8 mld zł. Pośród ogólnej liczby 14,5 mln osób, najwięcej - 11,3 mln - było takich, którzy spędzili w regionie przynajmniej jedną noc. Pozostali (3,2 mln) to odwiedzający jednodniowi, zazwyczaj podróżujący w celu załatwienia określonych spraw, zakupów itp. Przyjezdni z zagranicy najczęściej czerpią wiedzę o Małopolsce z internetu (78 proc.), przewodników (26 proc.) oraz od rodziny i znajomych (18 proc.). Jest to niezwykle ważna informacja dla branży turystycznej, bo badania potwierdzają, że warto inwestować w internet, z którego turyści korzystają o wiele częściej niż z przewodników.

Wydanie: 10/2007, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail