Kanada dla Polaków bez wiz

Od 1 marca 2008 roku Polacy mogą jeździć do Kanady bez wiz. Tym samym ten daleki kraj staje się nową destynacją turystyczną, do której można dostać się w zasadzie bez żadnych przeszkód. Zniesienie wiz to także szansa dla podmiotów branży turystycznej - szansa stworzenia nowego produktu turystycznego. Czy zostanie ona wykorzystana?

rt_2008_04-13.jpg
Jukon to kanadyjska kraina zimna, obejmująca bardzo rozległe terytoria na północy kraju. Oferuje piękno przyrody w naturalnym stanie. Wielkie jeziora, imponujące lodowce, noce polarne i najwyższy szczyt Kanady - Mt. Logan (5959m) - gwarantują niezapomniane przeżycia


Kanada w pigułce

Kanada leży w północnej części Ameryki Płn., obejmuje 2/5 kontynentu, w tym część lądową oraz liczne wyspy, m.in. Archipelag Arktyczny na północy i Nową Fundlandię na wschodzie Strefa czasowa: GMT -3,30/-8 Domena internetowa:.ca Prefiks telefoniczny: 1 Znak lotniczy: C, CF Strona www: www.gc.ca Powierzchnia: 9970,6 tys. km2 (2. miejsce po Rosji) Ludność: 32 mln mieszkańców (2005) Stolica: Ottawa Ustrój: związkowa monarchia konstytucyjna, głową państwa jest monarcha brytyjski Podział administracyjny: 10 prowincji, 3 terytoria związkowe Języki urzędowe: angielski, francuski Jednostka monetarna: dolar kanadyjski (CAD)

Dla Polaków podróż do Kanady bez wiz

1 marca 2008 roku Kanada zniosła obowiązek wizowy dla Polaków - możemy jeździć do tego kraju z paszportem, przy czym pobyt nie może być dłuższy niż trzy miesiące. Diane Finley, kanadyjska minister do spraw obywatelstwa i imigracji podkreśla, że zniesienie wiz jest wynikiem zaangażowania Kanady w ideę swobodnego ruchu turystycznego między Unią Europejską i Kanadą. - W 2006 roku wydaliśmy polskim obywatelom ponad 33 tysiące wiz tymczasowych, podczas gdy dla Słowaków było ich 3780, dla Litwinów 989, a dla Węgrów 6385. Liczby te świadczą o tym, że Kanada jest dla Polaków atrakcyjnym celem podróży i nie ukrywamy, że fakt ten był jedną z przyczyn zniesienia obowiązku wizowego - dodaje Diane Finley.

rt_2008_04-17.jpg
Wodospad Niagara to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych wizytówek Kanady. Sam wodospad położony jest na granicy amerykańsko-kanadyjskiej, 2 kaskady znajdują się po stronie USA, jedna w części kanadyjskiej. Kanadyjska strona wodospadu jest dużo bardziej atrakcyjna dla turystów, gdyż ma się z niej widok prosto na spadającą wodę kaskady amerykańskiej. Większość infrastruktury turystycznej jest właśnie po stronie kanadyjskiej


Kanadyjska Polonia


Wydanie: 12/2007, ODKRYWAMY ZAGRANICZNE DESTYNACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail