Jedyne takie miejsce, jedyna taka historia

rt_2008_09-23.jpgNiektórzy twierdzą, że największym walorem Warszawy jest jej historia. Jeśli rzeczywiście tak jest, to istnieje miejsce, w którym prezentowana jest na najwyższym, poziomie. Jest także jedną z najważniejszych, a na pewno obowiązkowych, atrakcji turystycznych stolicy. Muzeum Powstania Warszawskiego


Muzeum zostało otwarte w 60. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli. Ekspozycja stała zajmuje trzy kondygnacje. Jej całkowita powierzchnia wynosi ok. 3000 m2. Zawiera ponad 500 eksponatów oraz fotografie, informacje biograficzne i historyczne, mapy, filmy, kroniki. Całość zorganizowana jest według porządku chronologicznego i tematycznego.


Na najwyższym poziomie

Najważniejszym miejscem w Muzeum Powstania Warszawskiego jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje. Na jego ścianach wyryte jest kalendarium powstania, a z jego wnętrza dobiega dźwięk bijącego serca, co ma symbolizować życie Warszawy w 1944 r. Muzeum jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Jest interaktywne i multimedialne. Można więc nie tylko obejrzeć ekspozycję, ale także replikę samolotu Liberator B-24J w skali 1:1 czy przejść specjalną aranżacją kanału, jakimi poruszali się powstańcy. Ideą muzeum było odejście od nudnego zwiedzania na rzecz przygody, która mogłaby pozwolić wczuć się w atmosferę tego tragicznego wydarzenia.


Z profesjonalnym przewodnikiem

Rezerwacja grupowa odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Obiekt można oglądać tylko z przewodnikiem, który jest pracownikiem muzeum. Zwiedzać można grupami od 5 do 20 osób - jeśli jest więcej, trzeba dokonać podziału na kilka tur.

Jan Ołdakowski

Wydanie: 5/2008, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail