Sobótka: Powstaje nowy hotel

Wrocławski deweloper TMB SA zbuduje w podwrocławskiej Sobótce zespół hotelowy o wysokim standardzie.
Położony w sąsiedztwie masywu Ślęży obiekt ma nawiązywać swoją architekturą do naturalnych i tradycyjnych form zabudowy regionu Dolnego Śląska i Sudetów. Zespół hotelowy będzie składał się z budynku głównego, obok którego zlokalizowane będą cztery osobne budynki przeznaczone na apartamenty hotelowe (z opcją długiego wynajmu) i pokoje o niższym standardzie.
Do dyspozycji gości oddanych zostanie 120 apartamentów oraz 50 pokoi hotelowych. W hotelu znajdzie się sala konferencyjna, basen, restauracja oraz gabinety odnowy biologicznej. W odległości kilkuset metrów od nieruchomości trwa modernizacja ośrodka szkolno-treningowego OSiR Sobótka, która po ukończeniu
w 2010 r. będzie dopełnieniem oferty hotelu. Jest ona skierowana przede wszystkim do klubów sportowych.
Rozpoczęcie inwestycji wrocławska firma zaplanowała na 2008 r. Jej zakończenie nastąpi w II połowie 2010 r.
Do tego czasu Sobótka ma zyskać dodatkowe połączenia komunikacyjne z odległym o 30 km Wrocławiem. Urząd marszałkowski planuje uruchomienie szybkiego połączenia kolejowego Wrocław - Świdnica z przystankiem w Sobótce.
TMB SA ma w planach prowadzenie hotelu pod szyldem jednego ze znanych operatorów usług hotelarskich w Polsce, na zasadzie dzierżawy albo kontraktu operatorskiego. Szczegóły dzierżawy nie są na razie znane.
Wydanie: 6/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail