PTTK: Turystyka dla niepełnosprawnych

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zakończyło realizację projektu "Turystyka dla wszystkich". Jego celem jest upowszechnienie wśród osób niepełnosprawnych aktywnych form spędzania wolnego czasu poprzez turystykę i krajoznawstwo. Działania prowadzono przez 10 miesięcy we wszystkich województwach w Polsce.
W ramach projektu przygotowano specjalne ankiety dla wolontariuszy, które pozwoliły na prawidłowe rozpoznanie dostępności różnego rodzaju obiektów dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na ich podstawie zinwentaryzowano obiekty, zweryfikowano i przetworzono dane oraz umieszczono je w ogólnopolskiej bazie danych.
Efektem projektu jest także publikacja folderu "(Nie)pełnosprawny turysta", poświęconego możliwościom uprawiania turystyki przez osoby niepełnosprawne oraz plakat "Turystyka dla wszystkich", który pokazuje, że turystyka jest dla wszystkich, również dla osób z problemami zdrowotnymi. PTTK wydał też informator z płytą CD "Turystyka dla wszystkich", gdzie znalazła się cała baza danych opracowanych obiektów z podziałem na województwa.
Badania pokazały, że na terenie Polski istnieje 5017 obiektów, które dostępne są dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Wśród nich znajduje się 1578 obiektów noclegowych, 1857 gastronomicznych, 234 biura podróży, 126 firm transportowych, 825 obiektów kulturalnych, 234 sportowych, 106 parków (narodowych, krajobrazowych, miejskich), a także 57 szlaków turystycznych.
Szczegóły dotyczące projektu oraz baza danych znajduje się na stronie www.turystykadlawszystkich.pl.Wydanie: 8/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail