Na kryzysie zyskują tanie linie lotnicze

Sprzedaż biletów tanich przewoźników lotniczych wzrosła prawie 50 proc., wynika z danych wewnętrznych portalu FRU.PL. W styczniu i lutym tego roku znacznie wzrosła sprzedaż biletów na tanie linie lotnicze. W porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku udział sprzedaży biletów lotniczych tanich przewoźników lotniczych wzrósł o prawie o połowę z 17 proc. do 31 proc.
- Kryzys finansowy spowodował, że część pasażerów zdecydowała się
na szukanie oszczędności także na podróżach lotniczych rezygnując z lotów tradycyjnymi liniami na korzyść tzw. tanich przewoźników lotniczych. Okazuje się, że obecnie coraz ważniejszym kryterium wyboru lotu jest cena, a klienci są w stanie zrezygnować z pewnych udogodnień jak posiłek czy wybór miejsca w samolocie, które oferują tradycyjni przewoźnicy w cenie biletu - mówi Michał Wrodarczyk, prezes FRU.PL.

Wydanie: 12/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail