Turystyka weekendowa

Jest nieco niedocenianą formą turystyki, choć w niektórych miejscowościach stanowi jeden z ważniejszych segmentów branży turystycznej. Goście weekendowi są szczególnie cenni poza sezonem.

rt_2009_11-1.jpg


Turystyka weekendowa, czy raczej krótkookresowa, ponieważ nie zawsze krótki pobyt pokrywa się dokładnie z tradycyjnym weekendem, jest jedną z dynamiczniej rozwijających się gałęzi turystyki. Jest to szczególnie widoczne na tle obecnego spadku ruchu turystycznego w świecie.


Coraz częściej coraz krócej...

W niepewnych ekonomicznie czasach wiele osób, nawet jeśli nie jest to spowodowane bezpośrednim spadkiem dochodów, często zmienia swoje plany wakacyjne wybierając zamiast jednego, długiego urlopu, szereg krótkich wyjazdów, zwykle wykorzystując dni wolne od pracy i dobierając do nich pojedyncze dni z urlopu. Struktura pobytu zagranicznych turystów w Polsce nie uległa specjalnym zmianom w pierwszej połowie tego roku w stosunku roku ubiegłego. Nadal dominują właśnie pobyty krótkoterminowe. Zapewne sporą część z nich stanowią przyjazdy służbowe, które są raczej krótkie, jednak na pewno znaczącą ich część stanowią pobyty weekendowe.


Przede wszystkim dojazd...

Z uwagi na stosunkowo niewielką ilość czasu, jaki turyści krótkookresowi przeznaczają na swój wypoczynek, możliwość szybkiego i sprawnego dotarcia na miejsce jest jednym z głównych elementów determinujących wybór miejsca pobytu. Niestety, w przypadku Polski jest to najczęściej aspekt dyskwalifikujący wiele regionów jako miejsca potencjalnego wypoczynku weekendowego. W sytuacji uprzywilejowanej znajdują się atrakcyjne turystycznie miejsca położone w stosunkowo niewielkiej odległości od dużych ośrodków miejskich. Daje to możliwość ściągnięcia nie tylko mieszkańców danej aglomeracji, ale również turystów zagranicznych, którzy mają możliwość stosunkowo łatwego i szybkiego dostania się poprzez połączenia lotnicze lub kolejowe.


Efektywne wykorzystanie usług wirTualnych Domena łatwa do zapamiętania często i wyraźnie eksponowana pakiet domen z jednym głównym adresem adres e-mail w domenie Serwer parametry usług dobrane do potrzeb biura archiwizacja ważnych plików na serwerze platforma wymiany dokumentów między pracownikami bezpieczeństwo korzystania z usług Strona www dopasowana do profilu działalności użyteczna dla klienta zawiera wszystkie niezbędne informacje...

Wydanie: 7/2009, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail