Szlak Zabytków Techniki wśród najlepszych!

W zabrzańskiej Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "GUIDO", 13 stycznia, śląski Szlak Zabytków Techniki wpisano na listę Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH). Tym samym SZT stał się jednym z 13 szlaków regionalnych w ramach ERIH, który łączy ponad 800 europejskich obiektów dziedzictwa przemysłowego, znajdujących się w 29 krajach, w szlaki regionalne i tematyczne. Najważniejszymi punktami tych szlaków są punkty kotwiczne - jest ich aż 66.


Takimi punktami na Szlaku Zabytków Techniki zostały Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "GUIDO", Tyskie Browarium oraz Browar i Muzeum Browaru űywiec. Ich przedstawiciele odebrali odrębne certyfikaty oraz pamiątkowe tabliczki, które już wkrótce zawisną w obiektach. Podobne tablice fani turystyki industrialnej mogą zobaczyć w całej Europie. We wszystkich punktach ERIH prezentowane będą również informacje o śląskim szlaku. - Jestem pod wrażeniem tego, co zobaczyłem, zwiedzając zabytki poprzemysłowe Zabrza.


Tak dobrze zachowanej i działającej maszyny parowej jak w Skansenie "Królowa Luiza" nie ma w całej Europie. Jestem pewny, że Szlak Zabytków Techniki przyciągnie teraz tłumy turystów z wielu krajów naszego kontynentu - powiedział dr Meinrad Grewenig, prezes Stowarzyszenia ERIH i jednocześnie dyrektor generalny Völklinger Hütte, czyli Europejskiego Centrum Sztuki i Kultury Przemysłowej.Wydanie: 9/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail