Globalne systemy na globalny kryzys

rt_2010_03-30.jpgKamil Newczyński
Koordynator i ekspert ds. e-commerce i PR Biuro Podróży Funclub


Oprócz negatywnych skutków recesji, paradoksalnie okres ten sprzyja odkrywaniu nowych narzędzi, które pozwalają na zoptymalizowanie kosztów i dostarczenie możliwie najlepiej dopasowanego produktu.Nie inaczej jest w branży turystycznej. GDS-y świetnie rozumieją wyzwania dzisiejszego rynku i oferują coraz więcej produktów i rozwiązań, które nie tylko zwiększają wydajność procesów rezerwacyjnych, ale także pozwalają znaleźć nowe źródła dochodów.


Paleta wyboru

Podróżni wymagają dziś wyjątkowej i bardzo zindywidualizowanej obsługi, a cena jest nadal głównym kryterium doboru przy dokonywaniu rezerwacji w Polsce. Mając te dwa aspekty na uwadze, należy dziś dać klientom możliwość wyboru z pełnego wachlarza możliwości, gdyż to właśnie szerszy wybór oznaczać może wyższe dochody. GDS-y udostępniają opcje znalezienia najlepszej oferty turystycznej, nie tylko w zakresie plus/minus trzech dni od daty wylotu lub przylotu, ale także w zakresie odszukania połączeń weekendowych, lotnisk w podanym promieniu od miejsca docelowego czy najtańszych połączeń z kilku różnych lotnisk w regionie. To bardzo ważna cecha, szczególnie dla biur podróży, dla których sprzedaż on-line stanowi znaczący przychód.


GDS vs Web2.0

Świadomość konsumencka, pod wpływem rozwijających się w szybkim tempie internetowych mikrospołeczności jak facebook czy youtube oraz większej liczby użytkowników...

Wydanie: 11/2009, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail