Małopolska otwiera drewniany szlak

50 obiektów zostało udostępnionych na Otwartym Szlaku Architektury Drewnianej. Projekt ruszył 1 maja i obejmuje małopolski odcinek Szlaku Architektury Drewnianej. Znajduje się na nim łącznie prawie 250 obiektów: malownicze, drewniane kościoły ze smukłymi dzwonnicami i łemkowskie cerkwie, drewniane wille, staropolskie dwory i skanseny.


Wśród nich są cztery kościółki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO: w Dębnie Podhalańskim, Binarowej, Lipnicy Murowanej oraz Sękowej. Zabytki można zwiedzać na sześciu trasach: krakowskiej, limanowskiej, podhalańskiej, tarnowskiej, wadowickiej i nowosądecko-gorlickiej, w piątki, soboty i niedziele po cztery godziny dziennie. Dodatkową zachętą dla turystów będzie kolejna edycja projektu "Muzyka zaklęta w drewnie".


Od 27 czerwca do 11 września 2010 r. w wybranych kościołach Małopolski, znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej, odbędzie się cykl 12 koncertów. Pierwszy koncert będzie miał miejsce 27 czerwca w kościele pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Kolejne koncerty, na które wstęp jest bezpłatny, odbywać się będą w każdą kolejną sobotę. Więcej bieżących informacji o Szlaku Architektury Drewnianej oraz spis obiektów udostępnionych w 2010 roku do zwiedzania: www.drewnianamalopolska.pl. (mat. MOT)

Wydanie: 2/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail