Nowe miniatury na Warmii&Mazurach

1 maja nastąpiło oficjalne otwarcie drugiego już sezonu w Parku Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży. W tym roku na gości czeka kilkanaście nowych miniatur zabytkowych budowli regionu północno-wschodniej Polski. Nowością są miniatury m.in. pałacu w Drogoszy, śluzy na Kanale Mazurskim, zamków w Reszlu, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy, twierdzy Boyen, bazyliki w Świętej Lipce, olsztyńskiej Wysokiej Bramy, grobowca rodziny Farenheid w Rapie czy też Wieży Bismarcka w Mrągowie, które staną obok obecnych miniatur, w tym wiaduktu kolejowego w Stańczykach, chaty mazurskiej, pałacu w Sztynorcie i wiatraka w Bęsi.


Jest też replika kapliczki warmińskiej oraz słupa granicznego z Prostek z poł. XVI w. - wyznaczającego niegdyś granicę między Prusami i Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Dodatkowymi atrakcjami Parku Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży są leżące na terenie obiektu pozostałości po ogrodzie warzywnym i oranżerii Kwatery Głównej Hitlera. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali sześć rodzinnych pikników historycznych, przybliżających turystom czasy od wczesnego średniowiecza po II wojnę światową. Najważniejszym wydarzeniem sezonu będzie niewątpliwie Walkiria 2010 - 25 lipca na specjalnie przygotowanym terenie będzie można obejrzeć potyczki między żołnierzami Armii Czerwonej, Wojska Polskiego i Wehrmachtu. Park Miniatur Warmii i Mazur czynny jest codziennie w godz. 9:00-18:00 od 1 maja do 31 października. Ceny biletów: normalny - 10 zł, ulgowy - 8 zł, a dla dzieci do lat 4 - gratis.

Wydanie: 2/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail