Nowy szlak Małopolski

Blisko 100 tys. 50-gramowych słoiczków miodu otrzymali uczestnicy XIV Ogólnopolskiego Spotkania Młodych, który odbył się 5 czerwca 2010 r. w Lednicy. Akcja rozdawania miodu jest jednym z elementów rozpropagowania wśród młodych ludzi powstającego w Małopolsce szlaku turystycznego, który będzie się nazywał "Małopolska Miodowa Kraina".
- Małopolska jest obszarem wyróżniającym się bogatą tradycją pszczelarską.W szczególności na terenie Sądecczyzny i w jej okolicach funkcjonują liczne pasieki i piękne miejsca związane z miodem, żyje tu ponad 80 tysięcy rodzin pszczelich, którymi opiekuje się ponad pięć tysięcy pszczelarzy. Brakuje natomiast kompletnej informacji o miejscach, gdzie można skosztować miodu, poznać tajniki jego produkcji, podglądnąć życie pszczół oraz pobyć w ich sąsiedztwie. Tak narodził się pomysł stworzenia nowego produktu turystycznego, który ma umożliwić turystom zapoznanie się z "pszczelim" bogactwem Małopolski - podkreśla Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski. Każdy słoiczek z etykietą zawierającą informację o darczyńcach, a także logotyp Małopolski i Powiatu Nowosądeckiego, posiadał ulotkę informującą o atrakcjach regionu.
Wydanie: 3/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail