Nie tylko pierogi

Od kilku lat mapę kulinarnego Krakowa wzbogacają restauracje oferujące świetnej jakości potrawy z azjatyckim rodowodem oraz sushi. Zdrowa, stosunkowo mało kaloryczna kuchnia dalekiego wschodu cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Sushi barów poszukują również odwiedzający Kraków turyści.W Krakowie azjatycka kuchnia od paru lat nie kojarzy się tylko i wyłącznie z tanimi barami i restauracjami średniej półki z chińszczyzną. Teraz turyści i mieszkańcy mają do wyboru kilka miejsc, w których mogą skosztować japońskiej, koreańskiej i tajskiej kuchni oraz świetnie przyrządzonego sushi. Restauracja Genji (powstała stosunkowo niedawno, bo w listopadzie 2008 r.),  specjalizuje się w kuchni japońskiej. Jest też jedyną restauracją w Krakowie serwującą dania koreańskie. – Nasz szef jest Koreańczykiem. W Krakowie mieszka kilkadziesiąt osób z Korei i wcześniej nie mieli, gdzie zjeść potraw z swojego kraju – opowiada o początkach restauracji Anna Zwierzyna, manager lokalu. W karcie dań goście mogą znaleźć m.in. smażone kalmary, kurczak w sosie teriyaki, kilkanaście rodzajów sushi i pikantną zupę z wołowiną.


Turyści w weekend, zakochani w tygodniu

Kto jest klientem restauracji Genji? - W ciągu dnia, kiedy serwujemy dania lunchowe, przede wszystkim młodzi ludzie: pracownicy banków i innych firm, a wieczorem głównie pary przychodzące na randki. W weekendy przychodzi więcej turystów...

Wydanie: 3/2010, DO POCZYTANIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail