Nagrodzone prace magisterskie z turystyki

13 grudnia br. w hotelu Novotel Airport odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VIII edycji Konkursu o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki na najlepszą pracę magisterską z zakresu gospodarki turystycznej. Wyróżnionym dyplomy wręczała Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska.


Tegoroczny konkurs wygrała Kamila Kobusińska. Jej praca magisterska pt. „Rola produktu w konkurowaniu gospodarstw agroturystycznych (na przykładzie województwa dolnośląskiego i lubelskiego)", napisana pod kierunkiem dr Lucyny Przezbórskiej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, najbardziej spodobała się Kapitule Konkursu. Drugie miejsce w VIII edycji konkursu zajęła Agnieszka Grzybowska, autorka pracy magisterskiej pt. „Analiza instrumentów marketingowych wykorzystywanych w promocji turystycznej województwa dolnośląskiego" napisanej pod kierunkiem dr inż. Marzeny Lemanowicz w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W tym roku Minister Sportu i Turystyki zwiększył pulę nagród przyznając dwa trzecie miejsca ex aequo. Pierwsze z nich przypadło Justynie Czacharze za pracę magisterską pt. „Autorska koncepcja Szlaku Kulinarnego SMAKI BIESZCZADÓW – metody promocji".


Praca została napisana pod kierunkiem prof. nadzw. dr. hab. inż. Jana Krupy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. I ta właśnie praca, zresztą znakomicie przedstawiona przez autorkę w krótkiej prezentacji, spodobała się Rynkowi Turystycznemu, który był patronem medialnym imprezy. W przeciwieństwie bowiem do pozostałych magistrantów, Justyna Czachara stworzyła kompletny produkt od A do Z: sama wymyśliła i opracowała kulinarną trasę, wytyczając ją na mapie, wybrała znajdujące się na niej obiekty – regionalne karczmy, serwujące nie tylko znakomite jedzenie, ale same będące perełkami architektury drewnianej, opracowała mogące służyć jej popularyzacji materiały promocyjne: ulotki, tablice, okładki przewodników z ujednoliconym logotypem i pomysłową grafiką. Taki pomysł wystarczyłoby tylko zrealizować i warto by było, aby lokalne władze zainteresowały się tym pomysłem! Drugim zdobywcą trzeciego miejsca w konkursie był Michał Leochnowski za pracę magisterską pt. „Członkostwo organizatora turystyki w Polskiej Izbie Turystyki a poziom ochrony praw konsumentów na przykładzie analizy warunków uczestnictwa w imprezach turystycznych”, napisaną pod kierunkiem dr. Piotra Cybuli w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.


Wszyscy laureaci Konkursu otrzymali również nagrody pieniężne, autorzy prac odpowiednio 5 tys., 3 tys. i 2 tys. złotych, natomiast promotorzy 3 tys., 2 tys. i 1 tys. złotych. Ponadto wyróżniono dyplomem Martę Panowicz za pracę magisterską pt. „Dziedzictwo kulinarne Podhala jako element regionalnego produktu turystycznego na przykładzie gminy Bukowina Tatrzańska”, napisaną pod kierunkiem prof. nadzw. dr. hab. Jacka Kaczmarka na Uniwersytecie Łódzkim. W uroczystości wziął również udział znany podróżnik Marek Kamiński.

Wydanie: 7/2010, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail