Bogactwo z Tysiąca i Jednej Nocy. Zjednoczone Emiraty Arabskie otwarte dla turystów

rt_2011_09-28.jpgNajwyższy budynek świata miał nosić na zwę Burj Dubai, ostatecznie jedna k zmieniono na zwę na Burj Khalifa. W ten sposób oddano cześć władcy emiratu Abu Zabi i jednocześnie prezydentowi Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejkowi Chalifowi ibn Zajadowi an-Nahajanowi. Wieża Kalifa to 169 pięter wystrzelonych w górę na wysokość 828 m, budowa kosztowała 1,5 mld dolarów!. W budynku znajduje się 527 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej (1044 mieszkania i apartamenty) i 28 tys. mkw. powierzchni biurowej. Przy budowie (od 2004 roku) pracowało ponad 12 tys. ludzi. Wieża ma najwyżej na świecie położony taras widokowy (124 piętro), najwyżej na świecie usytuowany meczetu (158) i basen (i 76 piętro) oraz najdłuższą windę świata.


Zjednoczone Emiraty Arabskie składają się z siedmiu niezależnych (z własnymi parlamentami) emiratów: Dubaj, Abu Dhabi, Ajman, Umm Al Quawain, Ras Al. Khaimah, Fujairah, Sharjah. Kraj ma unikatowy ustrój polityczny − federację emiratów. Głową państwa jest prezydent szejk, a szefem rządu premier szejk. Emiratami rządzą natomiast emirowie. Władza w emiratach przekazywana jest z ojca na syna.

rt_2011_09-24.jpg

Dubaj kusi hotelami − niezwykle luksusowymi i niezwykle drogimi. Znany na całym świecie jako wizytówka Dubaju to Burj al Arab. 7-gwiazdkowy gigant (wpisany do księgi rekordów Guinessa z racji liczby gwiazdek) w kształcie rozpiętego na wietrze żagla usytuowany jest na sztucznej wyspie oddalonej od linii brzegowej o 280 m. Ma 321 m wysokości. Nocleg w najtańszym pokoju to wyda tek 1300 do larów za dobę, w ekskluzywnym apartamencie, cena wzrasta do 35000 do larów za dobę. W Burj al Arab ściany są pokryte 22-karatowym złotem − łącznie 2 tys. mkw.


Wydanie: 4/2011, MODA NA...
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail