Urlopowy wyjazd po zdrowie

rt_2011_09-44.jpgWyjazdy „do wód”, czyli pobyty uzdrowiskowe nie tracą na popularności. Rośnie też grupa tych, którzy nie chcą czekać miesiącami na skierowanie z NFZ i sami płacą za pobyt. Płacą i wymagają, bo dzisiejszy kuracjusz to już inny rodzaj klienta, niż jeszcze 20 lat temu.


Sanatoria nie narzekają na brak kuracjuszy. Zwłaszcza latem, gdy przypada szczyt sezonu. Dla niektórych to nie tylko sposób na podratowanie zdrowia, ale też po prostu forma spędzenia urlopu. Ci, których na to stać, spędzają w sanatoriach nawet miesiąc, zostawiając tam niemałe pieniądze.


Płacą i wymagają

Od lat rośnie grupa tzw. pełnopłatnych klientów ośrodków uzdrowiskowych. To ci, którzy w całości finansują własny pobyt w uzdrowisku, płacąc za noclegi, wyżywienie, zabiegi. Na to, żeby czekać na skierowanie od NFZ nie mają czasu, chęci i… zdrowia. I choć ciągle nie można mówić, że są w zdecydowanej większości, to stanowią naprawdę niebagatelną grupę, przynoszącą spory dochód sanatoriom. W niektórych ośrodkach ich liczba sięga nawet 50 proc. wszystkich kuracjuszy. – Co najmniej połowa naszych klientów to ci pełnopłatni – szacuje Władysław Graban, kierownik działu marketingu uzdrowiska Krynica-Żegiestów. Inni podają nieco mniejsze proporcje. – Zdecydowana większość naszych gości, to kuracjusze ze skierowaniami z NFZ – przyznaje Grzegorz Paliński z działu marketingu Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek. – Kuracjusze tzw. pełnopłatni stanowią od kilkunastu do dwudziestu kilku procent wszystkich. Ich liczba zależy od sezonu. Najwięcej jest ich latem. Z kolei w Uzdrowisku...

Wydanie: 4/2011, HOTELE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail