Dostrzegam alokację pieniędzy w kierunku touroperatorów uznawanych za stabilnych i wiarygodnych

Jerzy Krawczyk Prezes Zarządu w Travelplanet. pl S.A. od stycznia 2011 roku, Najpierw jako członek Rady Nadzorczej, który dostał zadanie bezpośredniego nadzoru pracy zarządu. Od stycznia 2012 roku pełni funkcję prezesa zarządu Travelplanet. pl Karierę zawodową rozpoczął w firmie JTT Computer S.A. Od 2002 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu TETA SA. Obecnie jest prezesem Travelplanet.pl największego polskiego multiagenta w turystyce.

  

Jak fala upadłości firm związanych z turystyką wpłynie na branżę? Co to oznacza dla poszczególnych touroperatorów?

Rozgłos medialny towarzyszący upadkom biur podróży przyśpieszy trendy, które obserwujemy od jakiegoś czasu. Jesteśmy największym w Polsce multiagentem turystycznym, więc nasze dane najpełniej odzwierciedlają zachodzące na nim procesy. A statystyki mówią o polaryzowaniu się rynku: z jednej strony mamy do czynienia z dwucyfrowym wzrostem rezerwacji powyżej 10 tysięcy zł, a z drugiej – z dużym spadkiem tych najtańszych, poniżej 3 tysięcy zł.

 

Przewiduje pan spadek obrotów całej branży?

Biorąc pod uwagę wielkość naszej sprzedaży – nie. Dostrzegam alokację pieniędzy w kierunku touroperatorów uznawanych za stabilnych i wiarygodnych. Wystraszeni możliwością utraty pieniędzy turyści nie skuszą się łatwo na oferty niewielkich biur za przysłowiowe 999 zł. Najnowsze wyniki pokazują zresztą odwrót od takich właśnie propozycji, upadki sprawiły, że turyści błyskawicznie edukują się i nie wierzą, iż za te 999 zł można...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail