Luksusowe spa

Bogata oferta, obsługa wysokiej klasy, unikalne miejsca na ziemi. Tak wygląda oferta najbardziej luksusowych spa na świecie.

 

Według badań przeprowadzonych przez TNS Pentor dla tygodnika Wprost synonimem luksusu dla Polaków są dobra materialne takie jak: drogie samochody i rezydencje. Natomiast badania na temat marek luksusowych przeprowadzony w tym roku dla Rzeczpospolitej przez ARC Rynek i Opinia mówią, że marki luksusowe kojarzą się w Polsce z markami popularnymi. – Polscy konsumenci mają ograniczony kontakt z naprawdę luksusowymi markami, co wynika z ich małej obecności marketingowej na naszym rynku – mówi Łukasz Mazurkiewicz, ekspert ARC Rynek i Opinia na temat wyników badania. – Dlatego też respondenci pytani o marki luksusowe, często wymieniają te popularne i to niezależnie od miejsca zamieszkania – kończy Mazurkiewicz.

 
Condé Nast Traveler – amerykański magazyn publikowany od 1953 r. Specjalizuje się w rankingach najbardziej luksusowych i najlepszych ofertach świata; od hoteli przez restauracje po linie lotnicze. www.cntraveler.com


Salony spa w tym kontekście są na uprzywilejowanej pozycji. Nie dość, że cieszą się w Polsce coraz większą popularnością to jeszcze same w sobie kojarzą się z luksusem. Nie jest jednak tak do końca. Bo wśród zatrzęsienia salonów spa na rynku należy wyróżnić te, które rzeczywiście przykładają się do jakości swojej oferty. Wystarczy spojrzeć na światowe rankingi. Wygrywają w nich oferty, które nie tylko znajdują się w ciekawych miejscach, ale także nawiązują do swojej szerokości geograficznej. A zatem gdy jakieś spa znajduje się w Chinach, to oferowane są masaże chińskie, gdy nad Bałtykiem są nawiązania do bursztynu. Przykłady przedstawiamy tuż obok. Przedstawiamy zorganizowany przez magazyn Condé Nast Traveler ranking wśród czytelników na najlepsze spa 2012 (10th Annual Readers\' SPA Awards), wyróżniono 30 salonów na całym świecie. Znalazły się tam uzdrowiska, spa hotelowe, egzotyczne i te mieszczące się w centrach medycznych. Czytelników pisma poproszono o informacje, gdzie czują się najlepiej. Brano pod uwagę szereg kryteriów: odpowiedni design, formy i jakość zabiegów, kuchnia i inne usługi. Wszystko zostało obliczone przez specjalistów. Każde spa mogło otrzymać 100 punktów. My przedstawiamy 10 najlepszych.

 

10. The Banjaran Hotsprings Retreat

Banjaran Hotsprings zostało docenione za swoje maseczki, takie jak anti-aging (przeciw starzeniu się), z wykorzystaniem czarnego cohosh (pluskwica ogoniasta, m.in. obniża stres, łagodzi ataki paniki), albo z żurawiny. Banjaran pochwalono za medycynę chińską – akupunktura, bańki, masaż gua sha (za pomocą rogu bawolego). Goście zwrócili uwagę na tradycyjną ofertę malezyjską tzw. „podróże spa”. Oferta zaczyna się od masażu, potem przychodzi kolej na peeling hibiskusem, a w końcu okłady na ciało. Zabiegi stosuje się przed tzw. mandi bunga (kąpielą w kwiatach) i łaźnią tradycyjną. Na 100 punktów uzyskał: 95.13

 The Banjaran Hotsprings Retreat 1...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail