Turystyka będzie rosła

Globalną branżę turystyczną czeka dekada zrównoważonego wzrostu – oto wniosek z nowego raportu firmy Amadeus. Raport, zatytułowany Shaping the Future of Travel: Macro trends driving industry growth over the next decade, przedstawia prognozy makroekonomiczne dla światowej branży turystycznej na przestrzeni kolejnych 10 lat.

rt-2014-04-34

Według autorów dokumentu branża turystyczna jest przygotowana na okres trwałego wzrostu w ciągu następnej dekady, który częściowo jest napędzany przez udział Chin w globalnym rynku podróży zagranicznych, z przewidywanym wzrostem sięgającym nawet 20 proc. do roku 2023. Raport przygotowany przez Oxford Economics opiera się na szczegółowym modelowaniu makroekonomicznym oraz wywiadach z ekspertami branżowymi. Prezentuje przyszłe trendy, w tym czynniki wzrostu oraz możliwości, które będą kształtować kolejną dekadę w sektorze turystyki. Przewiduje tempo wzrostu tego sektora na poziomie 5,4 proc rocznie, czyli o 2 punkty procentowe więcej niż prognozowany wzrost globalnego PKB. Ponadto światowa turystyka będzie teraz rozwijać się w znacznie szybszym tempie niż w czasie kryzysu finansowego, kiedy wzrost w tym sektorze wyniósł tylko 4,1 proc. w skali roku.

Azjatyckie perspektywy

Jednocześnie wzrost rynku chińskiego w zakresie podróży zagranicznych, jeszcze w 2005 roku wynoszący zaledwie 1 proc., w roku bieżącym pozwoli mu wyprzedzić USA i stać się największym na świecie rynkiem podróży zagranicznych,...


Wydanie: 1/2014, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail