Aplikacja zwiększa bezpieczeństwo

Bezpiecznie w drogę: nowa aplikacja na smartfony ochroni bezpieczeństwo ruchu drogowego w UE. Podróżując po Europie można mieć wszystko pod ręką dzięki opracowanej przez Komisję Europejską nowej aplikacji na smartfony Going Abroad.

rt-2014-07-06

Aplikacja jest dostępna w 22 językach dla iPhone'ów i iPadów, a także smartfonów systemów Google Android i Windows. Oprócz wszystkiego, co powinno się wiedzieć o ruchu drogowym we wszystkich krajach UE, aplikacja obejmuje również quizy o bezpieczeństwie na drogach a nawet grę pamięciową dla pasażerów, którzy nudzą się w trakcie długich podróży samochodem. Udostępnienie aplikacji tuż przed sezonem wakacji letnich nie jest przypadkowe, ponieważ to w lipcu i sierpniu przypada szczyt natężenia ruchu drogowego, a co za tym idzie notuje się średnio o 50 proc. więcej śmiertelnych ofiar wypadków drogowych niż w lutym, „najbezpieczniejszym” miesiącu. Aplikacja dostarcza wiedzę na temat wszystkich zagadnień niosących największe ryzyko wypadków, w szczególności: ograniczeń prędkości i dopuszczalnego stężenia alkoholu, we krwi reguł sygnalizacji świetlnej i korzystania z telefonów komórkowych. Informuje również o obowiązku zapinania pasów eczeństwa w samochodzie i noszenia kasku podczas jazdy na rowerze lub motocyklu.

Wydanie: 4/2014, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail