Travelport mocniejszy w hotelach

Firma poinformowała o przejęciu firmy Hotelzon od jej poprzedniego właściciela — Esy Karppinena. Hotelzon jest jednym z wiodących dostawców technologii służącej do dystrybucji usług hotelowych dla klientów biznesowych (B2B). Wartość transakcji nie została podana do wiadomości publicznej.

rt-2014-07-07

Travelport dokonał tej inwestycji w ramach swojej strategii, której celem jest przebudowa i wzmocnienie oferty rezerwacji hotelowych skierowanej do klientów biznesowych oraz organizatorów podróży służbowych. Przejęcie to wspomoże także działania firmy Travelport zmierzające do ułatwienia rezerwacji hotelowych osobom podróżującym służbowo. W ostatnich latach Travelport koncentrował się na rozwoju swojej oferty „Beyond Air”, w której skład wchodzą rezerwacje hotelowe, wynajem samochodów oraz obsługa płatności. Jest to podyktowane potencjałem rozwojowym tych sektorów działalności oraz zapotrzebowaniem zgłaszanym przez korporacje, operatorów hoteli i klientów biur podróży. Wartość rezerwacji hotelowych na całym świecie ma według prognoz rosnąć w tempie 6 proc. rocznie, czyli z 480 mld USD w roku 2013 do 600 mld USD w roku 2017. Branża hotelowa pozostaje jednak w stanie dużego rozdrobnienia – według Euromonitora dziesięć największych sieci hotelarskich ma poniżej 20 proc. udziałów w przychodach z rezerwacji pokoi hotelowych w Europie i Azji. Przez organizatorów podróży służbowych przechodzi zaledwie 30–50 proc. korporacyjnych rezerwacji hotelowych, co oznacza, że bardzo duża liczba rezerwacji jest wciąż dokonywana bezpośrednio przez podróżnych. Przejęcie firmy Hotelzon pozwoli korporacjom i biurom podróży korzystającym z usług firmy Travelport na dostęp do narzędzia rezerwacji z rozbudowaną, niezależną bazą informacji o hotelach. Rozwiązanie firmy Hotelzon doskonale sprawdza się również wówczas, gdy rezerwacja hotelowa nie jest jedynie dodatkiem do biletów lotniczych. Jest to szczególnie istotne w przypadku Europy kontynentalnej, gdzie wiele podróży służbowych odbywa się w granicach rodzinnego kraju osoby podróżującej lub ogranicza się do państw sąsiednich, przez co częściej wybierane są podróże pociągiem lub samochodem niż samolotem. Firma Hotelzon będzie kontynuować działalność pod własną marką, a na jej czele pozostanie obecny dyrektor generalny Jani Kaskinen. Jego zwierzchnikiem będzie Niklas Andréen kierujący globalną działalnością firmy Travelport w sektorze usług hotelarskich, wynajmu samochodów oraz reklamy.

Wydanie: 4/2014, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail