Dwie gwiazdki najtańsze we Wrocławiu

Czerwiec to w polskich hotelach spadek średniej ceny za dobę o około 3 proc. Najbardziej, bo o ponad 10 proc., staniały noclegi w hotelach 2 gwiazdkowych, gdzie średnio w czerwcu trzeba było zapłacić 156 zł – wynika z analizy przygotowanej na podstawie rezerwacji z portalu Hotele.pl.

rt-2014-07-15

Najtańsze noclegi w obiektach tej kategorii pośród największych miast można znaleźć we Wrocławiu. Największy wzrost zainteresowania wśród podróżujących służbowo w czerwcu odnotowały pensjonaty i domy wypoczynkowe, w których dokonano o 2,5 proc. rezerwacji więcej. Od kilku miesięcy liderem wyborów pozostają natomiast hotele 3-gwiazdkowe i tak też było w czerwcu, kiedy co druga rezerwacja dotyczyła właśnie tej kategorii. Nadal także jako cel podróży służbowych najpopularniejsze jest województwo mazowieckie. W czasie czerwcowych prywatnych wyjazdów również najchętniej kupowane były noclegi w pensjonatach, które zarezerwowało ponad 20 proc. podróżujących. Wzrosło też zainteresowanie ofertą hoteli 4-gwiazdkowych, w których zatrzymało się 19 proc. podróżnych. Z największym – bo aż z 17-dniowym – wyprzedzeniem w trakcie podróży służbowych rezerwowane były w czerwcu hotele 5-gwiazdkowe. To o pięć dni wcześniej niż przed rokiem. Średnio noclegi na czas wyjazdów służbowych rezerwowane są z tygodniowym wyprzedzeniem. Zdecydowanie wcześniej za to dokonujemy rezerwacji pobytów w hotelach podczas prywatnych podróży, gdzie średni okres wyprzedzenia to 20 dni. Średnie ceny za dobę w czerwcu były zauważalnie niższe niż przed rokiem. Dotyczyło to szczególnie tanich hoteli, gdzie średnia cena spadła o ponad 10 proc. Podróżujący służbowo chcący nocować w popularnych 3-gwiazdkowych hotelach musieli liczyć się z wydatkiem 196 zł, czyli na poziomie roku ubiegłego. W równie popularnych 4-gwiazdkowych średnia cena spadła o 2 proc. i wyniosła w czerwcu 291 zł. W popularnych wśród indywidualnych turystów pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych średnia czerwcowa cena to 83 zł, czyli aż 20 proc. mniej niż przed rokiem. Nocleg w hotelu z czterema gwiazdkami to wydatek rzędu 226 zł.

Wydanie: 4/2014, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail