Ratunkowa konsolidacja

Kolejny już raz prezentujemy porównanie cen, tym razem z 11 lipca 2014, wobec cen w biurach podróży sprzed 12 miesięcy, wraz z komentarzem omawiającym zmiany zaistniałe w tym okresie.

rt-2014-07-31

Trzeba przy tym zaznaczyć, że na obecną sytuację znacząco wpłynęła majowa konsolidacja czarterów dokonana przez część touroperatorów. Wyraźnie uspokoiła ona rynek i wyhamowała spadek cen wyjazdów wakacyjnych, jak również mocno przetrzebiła liczbę głęboko przecenionych ofert last minute.

Najatrakcyjniejsze biura w porównaniach cen

Przed rokiem zdecydowanie najatrakcyjniejsze ceny miał niewielki organizator specjalizujący się w kierunkach greckich, czyli 7islands, a za nim plasowały się Rainbow Tours i jego tania młodzieżowa marka Bee & Free oraz tradycyjnie znany z niskich cen Wezyr Holidays. W zeszłym roku Rainbow oferował połączenie dobrej jakości hoteli z bardzo korzystnym poziomem cen dla klientów. Takie połączenie miało duży udział w ubiegłorocznym sukcesie biznesowym tego biura, jakim było jednoczesne osiągnięcie drugiej najwyższej dynamiki wzrostu obrotów i liczby klientów wśród wiodących biur podróży (po biurze Grecos) z bardzo dużą poprawą rentowności i wyniku finansowego. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że istotną rolę w tak dobrych rezultatach odegrały imprezy egzotyczne oraz tzw. 7+7, w których biuro zajmuje pozycję rynkowego lidera.

W tym roku Rainbow Tours nie zmniejszył tempa ekspansji, w czym nadal pomagać mają atrakcyjne dla turystów ceny wyjazdów i duży rozwój oferty...

Wydanie: 4/2014, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail