Pielgrzymka w góry lub do kopalni

Najpopularniejsze miejsca pielgrzymkowe odwiedzane są rocznie przez miliony ludzi. Jednak szlaki pielgrzymkowe docierają również w miejsca bardziej kameralne, czasem wręcz zaskakujące.

rt-2014-07-33

Czołówka polskich sanktuariów i miejsc pielgrzymkowych to oczywiście Jasna Góra, Licheń, Łagiewniki i Niepokalanów. Są one w programach niemal wszystkich biur podróży oferujących pielgrzymki. Jest również grupa sanktuariów nie tak licznie odwiedzanych, mających niższą rangę, jednak dość znanych, zwłaszcza w swoich diecezjach. Niewiele osób wie, że pośród licznych miejsc pielgrzymkowych w naszym kraju mamy takie położone w wysokich górach, w dużych miastach, a nawet pod ziemią.

Metrem do Sanktuarium

Warszawa nie kojarzy się jako cel pielgrzymek. Jednak wbrew pozorom w samym mieście (leży ono w dwóch diecezjach) znajduje się około 10 sanktuariów. Do tego trzeba dodać miejsca nie mające tego statusu, ale chętnie odwiedzane przez pielgrzymów. Patrząc na liczby okazuje się, że stolica śmiało mogłaby uchodzić za centrum...

Wydanie: 4/2014, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail