Dlaczego Dominikana

Wielu klientów twierdzi, że all inclusive na Dominikanie jest jednym z najlepszych na świecie – mówi Tomasz Cebulak, prezes zarządu Villapolonia Tours

rt-2014-07-35

Jak się zaczęło?

Historia Villapolonia Tours zaczęła się od tego, że jeden z obecnych wspólników firmy zamieszkał na Dominikanie. To kraj wyjątkowo przyjazny nie tylko dla turystów, ale również dla osób, które chcą tam mieszkać. Z punktu widzenia Polaka to doskonałe miejsce do życia. Kraj katolicki, otwarci i serdeczni mieszkańcy, a do tego niesłychany luz. Wspaniałe miejsce dla ludzi, którzy chcą żyć pod słonecznym niebem i jeść naturalne jedzenie. Zrodził się zatem pomysł, by ten kawałek raju pokazać innym i umożliwić im spędzenie choć krótkiego czasu na Dominikanie. Osiem lat temu powstała na miejscu Villapolonia. Dopiero później, bo od ponad roku, zarejestrowana została polska spółka.

Kogo obsługiwała na początku ta dominikańska firma?

Głównie Polaków, którzy przyjeżdżali tam z touroperatorami z innych krajów. Dominikana rozpowszechniła się wśród naszych turystów poprzez wyjazdy z niemieckimi organizatorami. Wiele osób kupowało w Polsce wyjazdy z wylotem z Berlina czy innych niemieckich miast. Dlatego zaczynaliśmy od wycieczek fakultatywnych na miejscu, obsługując Polaków. I to właśnie ci turyści mówili, że chcieliby tu przyjeżdżać z nami – na wczasy zorganizowane w całości przez jednego, polskiego organizatora. Początkowo wyjazdy odbywały się za pośrednictwem dominikańskiej firmy. Było to jednak trudne. Komfort kontaktu i względy bezpieczeństwa, w tym posiadanie stosownych licencji i gwarancji, które dają pewność oraz zaufanie turystów, miały wpływ na decyzję o założeniu firmy w Polsce i uzyskaniu licencji organizatora turystyki.

Czy nie mają państwo obawy, że taka wąska specjalizacja może okazać się ryzykowna?

Patrząc na cały region rzeczywiście można mieć obawy, że dojdzie do jakichś zawirowań czy klęsk żywiołowych. Jednak akurat sama Dominikana, a zwłaszcza rejon Punta Cana, jest bardzo stabilnym miejscem pod każdym względem. Od wielu lat nie wydarzyło się tam nic niepokojącego. Usytuowanie powoduje, że jest to region stabilny również klimatycznie. Oczywiście jako firma myślimy o tym, żeby rozszerzyć ofertę, zrobimy to jednak dopiero wtedy, gdy będziemy mieli zorganizowaną bazę, tak dobrą jak ta na Dominikanie. Na to potrzeba czasu, ale pracujemy nad tym.

Wydanie: 4/2014, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail