Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Ile branża wydaje na reklamę?

Reklama jak wiadomo jest dźwignią handlu. Dotyczy to również turystyki. Firmy z branży turystycznej przeznaczają na reklamę spore środki. Jak duże?

rt-2014-07-36

Odpowiedź postanowił znaleźć Instytut Monitorowania Mediów. W efekcie powstał raport na temat wydatków reklamowych polskiej branży turystycznej. Badanie miało odpowiedzieć na pytanie, ile poszczególne biura podróży wydają na reklamy oraz które z nich są najbardziej interesujące dla internautów. Badano również zainteresowanie użytkowników internetu poszczególnymi kierunkami.

rt-2014-07-37

Ile i na co?

Okazuje się, że wydatki reklamowe biur podróży w stosunku do ubiegłego roku wzrosły dwa razy. Jak wynika z raportu, od 1 stycznia do 25 czerwca przeznaczyły one na promocję w telewizji, radiu i prasie ponad 37 mln zł. Jest to suma ponad dwukrotnie większa od wydanej w roku 2013, kiedy wynosiła około 17 mln. Jak można się było spodziewać, największa część środków została przeznaczona na reklamy w telewizji. Na wyemitowanie 13 tysięcy spotów wydano około 21 mln zł. Znacznie mniej wydano na reklamę w prasie. W tym przypadku publikacja ponad 500 rozmaitych reklam kosztowała ponad 8 mln zł. Dopiero na trzecim miejscu znalazło się radio. Tutaj wyemitowano spoty biur podróży w liczbie 7,7 tys. za kwotę 7,7 mln zł.

rt-2014-07-38

Wydanie: 4/2014, ŚWIAT BRANŻY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności