Wypadk i na wakacjach

Według statystyk Europ Assistance Polska najwięcej zgłoszeń wypadków w okresie wakacyjnym było w Chorwacji – aż 18 proc. wszystkich spraw.

Drugim najpopularniejszym kierunkiem okazały się Niemcy, gdzie miało miejsce 10 proc. interwencji. Z kolei w Bułgarii i Grecji pomocy potrzebowało po 9 proc. ubezpieczonych, a we Włoszech i Hiszpanii – po 7 proc. – Zauważyliśmy spadek liczby spraw z krajów egzotycznych. Wydaje nam się, że Polacy bardziej świadomie przygotowują się do podróży do krajów egzotycznych, szczepią się i stosują zalecenia zdrowotne – wyjaśnia Joanna Nadzikiewicz, dyrektor handlowy Europ Assistance Polska. Kolejnym powodem spadku liczby interwencji w tych krajach może być też epidemia wirusa Ebola, która ma miejsce w Afryce Zachodniej i związana z tym obawa podróżujących przed zarażeniem na lotniskach i w innych skupiskach ludzi. Firma najczęściej organizowała pomoc medyczną i zwracała koszty leczenia, co stanowiło 67 proc. wszystkich interwencji w ramach assistance podróżnego. Konsultacji medycznej potrzebowało 8 proc. klientów, zaś 6 proc. wymagało leczenia ambulatoryjnego. Polisa ubezpieczenia podróżnego okazała się bardzo pomocna w sytuacji odwołania lub opóźnienia lotu – 5 proc. interwencji, oraz utraty lub zagubienia bagażu – 3 proc.

Wydanie: 5/2014, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail