Holendrzy najmilsi

W kontekście wakacji Polacy uważają Holendrów za najsympatyczniejszy naród, to właśnie ich najbardziej cenimy za gościnność – tak wynika z badań przeprowadzonych wśród grupy 2 tysięcy europejskich turystów przez Zoover, portal z opiniami o wakacjach.

rt-2014-09-06

W kwestii życzliwości Polacy cenią również Włochów i Greków. Austriacy i Francuzi nie zajęli tak wysokich pozycji na polskiej drabinie popularności. Na arenie międzynarodowej Grecy oceniani są jako najbardziej gościnny naród. Plasują się na pierwszej pozycji z 15,3 proc. głosów Europejczyków, po nich najbardziej gościnni okazują się Holendrzy (15,1 proc.). Ciekawe, że Europejczycy postrzegają siebie jako najbardziej gościnnych. Wakacje we własnym kraju byłyby w związku z tym dla większości Europejczyków najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej pozytywnie myślą o sobie Austriacy (53 proc.). Holendrzy i Anglicy są najskromniejsi, jedynie 22 proc. uważa siebie za najbardziej gościnnych. Europejscy turyści postrzegają Greków jako najbardziej przyjazny naród (15,3 proc.). Sympatią cieszą się również Holendrzy (15,1 proc.) i Włosi (11,6 proc.). Anglicy (3,1 proc.) i Egipcjanie (2,9 proc.) w rankingu gościnności zajmują z kolei ostatnie miejsca.

rt-2014-09-07

Wydanie: 5/2014, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail