„Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”

Z końcem sierpnia 2014 roku rozpoczęła się II edycja programu Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty. Ideą inicjatywy jest zaangażowanie biur podróży w całej Polsce w informowanie turystów o zagrożeniu, jakie stanowią choroby tropikalne występujące w wielu rejonach świata oraz o dostępnych sposobach ich profilaktyki.

W tym roku proces edukowania klientów-turystów będzie przebiegał jeszcze wygodniej i nowocześniej – przy użyciu technologii kodów QR. Program „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty” powstał, aby wyłonić biura, które wykazują się społeczną odpowiedzialnością w branży, oraz zachęcić wszystkie inne do podnoszenia swoich kompetencji. Każde zgłoszone w ubiegłym roku biuro otrzymało komplet atrakcyjnych materiałów edukacyjnych przeznaczonych do dystrybucji wśród klientów, tytuł i certyfikat Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty, a także zostało oficjalnie umieszczone w specjalnej zakładce poświęconej programowi na stronie SzczepieniaDlaPodrozujacych. pl. Do programu dołączyło 360 biur podróży z całej Polski. Dlatego też w II edycji programu wszystkim dotychczas certyfikowanym biurom oferowane są specjalne kody QR, które mogą być odczytywane przez popularne urządzenia mobilne, np. smartfony, tablety. Już w biurze turysta może zapoznać się ze stroną www.szczepieniadlapodrozujacych. pl, która stanowi kompendium wiedzy na temat bezpiecznej egzotycznej podróży i cieszy się popularnością, czego zasługą są materiały merytoryczne na niej publikowane oraz szereg aplikacji umożliwiających m.in.: znalezienie najbliższej placówki medycyny podróży, sprawdzenie, jakie choroby występują w konkretnym kraju na świecie czy skierowanie indywidualnego zapytania do eksperta medycyny. Od maja 2014 roku strona posiada również swoją oficjalną odsłonę na portalu społecznościowym Facebook.

Wydanie: 5/2014, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail