Mur z białych prezentacje

Transmisja na cały świat, dziennikarze wizytujący miasto od początku roku, mnóstwo imprez pobocznych, reklama na targach turystycznych. Władze Berlina wszystkimi możliwymi kanałami informują świat, że to już ćwierć wieku minęło odkąd zburzono mur. A także pokazują, jak robić pieniądze na historycznym wydarzeniu.

rt-2014-09-17

Muzeum Komunizmu decyzją władz Warszawy nie powstanie ani w podziemiach placu Defilad, ani w Pałacu Kultury i Nauki, miastu brakuje 40 milionów na jego wybudowanie – takie komunikaty obiegły stolicę trzy lata temu. Muzeum NRD nie potrzebowało pomocy władz Berlina aby powstać. Po prostu znalazł się pomysłodawca, który z kolei znalazł inwestorów i razem parę lat przed 20 rocznicą zburzenia muru berlińskiego otworzyli niewielkie muzeum. Ukazuje ono życie codzienne przeciętnego berlińczyka, jego problemy, a w dobudowanej części wystawę poświęca problemom partii. Ten pomysł przyciągnął w zeszłym roku niemal 570 tysięcy gości, o ponad 60 tysięcy więcej niż rok wcześniej. W tym roku prawdopodobnie pobity zostanie kolejny rekord. Wystarczy spojrzeć na statystyki. W dwudziestą rocznicę obalenia muru liczba odwiedzających muzeum skoczyła o sto tysięcy ludzi. Muzeum korzysta na skomplikowanej historii Berlina i fascynacji ludzi minionymi czasami. Popularność jest tylko dowodem, że odpowiednio sprzedane doświadczenie historyczne może być magnesem przyciągającym...

Wydanie: 5/2014, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail