Niestabilność wkrada się do turystyki wyjazdowej

Obecny sezon w zorganizowanej turystyce wyjazdowej jest dla biur podróży całkowicie inny od kilku słabych sezonów poprzednich. Zamiast zastoju notują one dużą dynamikę wzrostu liczby klientów, która może wynieść łącznie (czartery, autokary i dojazd własny) około 20 procent.

rt-2014-09-24

Jak już pisaliśmy jest to głównie wynik dużego wzrostu optymizmu konsumenckiego wywołanego w głównej mierze solidnym wzrostem płac realnych, który dość konsekwentnie utrzymuje się w tym roku na poziomach niewiele niższych od 4 procent (np. w sierpniu 3,8 procent). Wzrosty te są oczywiście korzystne dla branży, i to zarówno dla touroperatorów, jak i biur agencyjnych, ale przyniosły też za sobą nowe i niekoniecznie niekorzystne zjawiska.

Falowanie

Do takich należy bardzo zmienna sytuacja w zakresie równowagi popytowo- podażowej na rynku wycieczek, a raczej jej braku, która przekłada się na wzrastające falowanie ich cen. Dokładne podsumowanie sezonu w tym zakresie zostanie dokonane po jego zakończeniu, ale już obecnie widać, że zmienność cen znacznie wzrosła w relacji do kilku lat poprzednich. Powoduje to lekką frustrację części klientów, gdy w jakiś czas po rezerwacji dowiadują się, że dokonali tego w niewłaściwym...

Wydanie: 5/2014, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail