Ceny w Europie

Marzec jest szczególnie atrakcyjnym miesiącem pod względem cen hoteli w wielu miastach Europy Środkowo-Wschodniej. Według danych trivago.pl, na liście 25 europejskich miejscowości z najtańszą bazą noclegową w bieżącym miesiącu, znaczącą większość zajmują te położone w Polsce i na Bałkanach.

W marcu najtaniej w Europie jest w macedoskiej Ochrydzie. Za pokój typu standard dla dwóch osób zapłacimy tam średnio tylko 174 zł. To niewiele, bo jedynie 2 proc. więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Tanio przenocujemy również w miejscowości Bar w Czarnogórze (średnio 178 zł/2 osoby) oraz w Mostarze w Bośni i Hercegowinie (187 zł/2 osoby). Na liście 25 najtańszych europejskich miast w marcu znalazło się także aż 6 polskich miejscowości. Karpacz, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań i Warszawa – wszędzie tam średnia cena za nocleg dla dwóch osób nie przekracza 265 zł. Zestawienie zamyka, położony w północno-wschodniej części Węgier, Eger, gdzie w marcu przenocujemy z osobą towarzyszącą za średnio 270 zł. To aż 27 proc. więcej niż w marcu 2014.

Wydanie: 12/2014, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail