Kaszubyw pigułce

Kaszuby jako region są w Polsce dość dobrze znane. Jednak jeśli chodzi o szczegóły tamtejszej oferty, z wiedzą bywa różnie. A jest ona naprawdę bogata.

pws-2015-01g-27

pws-2015-01g-28

Kaszuby w pigułce można poznać odwiedzając powiat kartuski, położony w sercu tego regionu. Na gości czekają tu zarówno atrakcje przyrodnicze, jak i kulturowe. Nieprzypadkiem region nazywany jest Szwajcarią Kaszubską. Oferuje nie tylko czystą przyrodę kojarzoną z tym alpejskim krajem, ale również góry, choć oczywiście znacznie niższe. Na tym terenie znajduje się najwyższe wzniesienie polskiego niżu – mierząca 329 m n.p.m. Wieżyca.

Serce Kaszub

Oczywiście największym wyróżnikiem jest kultura kaszubska, której przejawy widoczne są w wielu miejscach regionu. Widać, że jest ona tutaj żywa i wielu mieszkańców stara się ją kultywować na co dzień, nie zaś tylko dla turystów. W samych Kartuzach Muzeum Kaszubskie powstało tuż po wojnie, w roku 1947. W regionie odbywa się wiele większych lub mniejszych imprez nawiązujących do...

Wydanie: 12/2014, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail