Powstało największe biuro w regionie

Internetowe biura podróży Tripsta i airtickets ogłosiły fuzję. Połączenie to stanowi znaczącą zamianę wśród najsilniejszych europejskich graczy – internetowych biur podróży.

pws-2015-04c-01

Fuzja Tripsta i airtickets powoduje także, że powstała w ten sposób firma staje się największym internetowym biurem podróży w południowo- wschodniej Europie i jednocześnie znajduje się w top 5 w Europie. Fuzja ta jest odpowiedzią na coraz większe rozdrobnienie europejskiego rynku internetowych biur podróży, a co za tym idzie konsolidacją technologii i bazy klientów tych dwóch liczących się firm, które razem prezentują jeszcze bardziej zaawansowaną i szeroko zakrojoną ofertę przewozową. Powstanie nowej spółki jest również istotne dla Grecji, gdyż w ten sposób stała się największą firmą e-commerce w kraju. Przewiduje się, że nowa spółka osiągnie sprzedaż przekraczającą 500 milionów euro. Tylko w marcu łącznie obie strony internetowe firm odwiedzono 4,85 mln razy, dokonano 168 tys. rezerwacji i sprzedano 207 tys. biletów. Fuzja umożliwi Tripsta oraz airtickets rozszerzenie obecnego grona klientów o nowe europejskie rynki. W ramach połączenia zarówno Tripsta, jak i airtickets będą nadal działać na obecnych rynkach pod dotychczasowymi markami z nowym CEO Philippem Brinkmanem i prezesem zarządu airtickets Dimitrisem Kontogeorgosem na czele. Ich zadaniem jest ciągłe dostarczanie klientom wartościowej oferty oraz zarządzanie zespołem, który ma zapewnić dalszy rozwój Tripsty w Europie i na świecie. Połączone firmy będą miały swoje siedziby w Grecji, Polsce, Rosji, Rumunii, Turcji i Brazylii.

Wydanie: 1/2015, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail