Ceny hoteli w grudniu

Wyszukiwarka hoteli trivago.pl sprawdziła ceny noclegów w grudniu w wybranych miejscach Europy. Jak kształtują się średnie ceny za nocleg w ciepłych kierunkach w Europie? W większości europejskich metropolii w grudniu zapłacimy mniej niż listopadzie.

pws-2015-12z-06

Ceny najbardziej spadły w Oslo (597 zł) i Amsterdamie (606 zł); w obu kierunkach za nocleg dla dwóch osób zapłacimy średnio o 10 proc. mniej niż w listopadzie. W Brukseli średnia cena za nocleg dwuosobowy wynosi 508 zł (-1 proc.), w Helsinkach 538 zł (-9 proc.), w Berlinie 414 zł (-1 proc.), w Rzymie 469 zł (-3 proc.). Drożej niż w listopadzie wyniesie nas nocleg w Pradze (27 proc. drożej), Wiedniu (12 proc. więcej) i w Edynburgu (7 proc. drożej). Jeśli chodzi o Polskę, to największy skok zanotowano w Zakopanem, gdzie cena z listopada (247 zł) do grudnia (299 zł) wzrosła o 21 proc. W Sopocie i Krakowie zapłacimy o 2 proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. W pozostałych większych miastach Polski zauważamy spadek cen. W Warszawie średnia cena za nocleg dla dwóch osób w tym miesiącu wynosi 260 zł (-7 proc.), w Gdańsku 248 zł (- 1 proc.), we Wrocławiu 239 zł (-2 proc.), w Poznaniu 235 zł (-3 proc.). Najtaniej jest w Łodzi i Katowicach, gdzie średnia cena dla dwóch osób kształtuje się kolejno na poziomie 201 zł i 196 zł.


To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail