Nar odowy na plusie

1,5 mln zł – to prognozowany zysk spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego na koniec 2015 roku. To oznacza, że arena wybudowana na Euro 2012 po raz pierwszy w historii na poziomie operacyjnym osiągnie dodatni wyniki finansowy.

Cel ten zrealizowano już w czwartym roku działalności stadionu. 2015 rok jest przełomowym dla PGE Narodowego. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii stadion znalazł się na operacyjnym plusie. Podkreślmy, że PL.2012+ nie pobiera żadnych dotacji z budżetu państwa. Przypomnijmy już w 2014 roku spółka PL.2012+ była samofinansującym się przedsięwzięciem. Działalność stadionu opiera się na trzech głównych liniach biznesowych: wydarzeniach całostadionowych, działalności biznesowej (eventy biznesowe, partnerstwa korporacyjne, loże VIP) oraz wynajmie powierzchni. Każda z tych linii jest równie ważna w kontekście wyniku finansowego. Dzięki zdywersyfikowanym źródłom przychodu do kasy operatora w 2015 roku wpłynęło 46 mln zł.

Wydanie: 8/2015, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail