Travelport nabywa Locomote

Firma poinformowała, że zwiększyła do 55 proc. swój udział w australijskim Locomote, spółce z branży technologii do obsługi podróży służbowych, stając się w ten sposób jej większościowym udziałowcem.

pws-2015-12z-08

Inwestycja Travelport stanowi integralną część jej strategii zakładającej przekształcanie branży turystycznej w odpowiedzi na niezaspokojone dotąd potrzeby – w tym przypadku poprzez dostarczanie nowoczesnych technologii dla osób podróżujących służbowo, również na urządzenia mobilne. Po zwiększeniu liczby udziałów przedstawiciele firmy Travelport oraz Philip Weinman, inwestor-założyciel i dyrektor generalny Locomote wspólnie mianowali Sandrę McLeod nowym dyrektorem generalnym Locomote, natomiast Weinman objął stanowisko wiceprezesa. Prezes i dyrektor generalny Travelport Gordon Wilson powiedział, że po początkowej inwestycji Travelport w firmę Locomote w 2013 roku nabycie większości udziałów wpisuje się w dalsze dążenie Travelport do opracowywania nowych usług cyfrowych i funkcji mobilnych dla branży turystycznej. Locomote to jedna z najszybciej rozwijających się australijskich firm technologicznych. Od wprowadzenia swojego pierwszego produktu na rynek w 2014 roku zdobyła ona dużych australijskich klientów korporacyjnych z wielu branż, m.in. ANZ Bank, Allen and Overy, Medibank i WorldVision.


To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail