Wydatki turystów

W okresie świąteczno-sylwestrowym zazwyczaj wydajemy więcej niż w innych miesiącach. Nie dotyczy to tylko Polaków, ale także obcokrajowców odwiedzających nasz kraj. Według danych GUS turyści z innych krajów wydają w Polsce coraz więcej – w pierwszej połowie 2015 roku ich wydatki w naszym kraju wyniosły 18,3 mld złotych, czyli ponad 5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Obcokrajowców najbardziej przyciągają niskie ceny, dobre jedzenie oraz piękne krajobrazy. Turyści bardzo chętnie robią także w Polsce zakupy. Wielu odwiedzających z innych państw europejskich często przyjeżdża w tym celu na jeden lub dwa dni. Badania POT pokazały, że wydatki na ubrania, biżuterię czy sprzęt elektroniczny zazwyczaj przewyższają wydatki na atrakcje. Polscy sprzedawcy starają się ułatwić klientom zagranicznym płatności oferując rozwiązania takie jak dynamiczne przeliczanie walut. Korzystając z DCC klient sam decyduje czy woli zapłacić w swojej rodzimej walucie, czy w polskich złotych. – Przeanalizowaliśmy kwoty transakcji przy użyciu kart płatniczych w sezonie świątecznym. Z naszych obserwacji wynika, że w tym okresie ożywia się wiele branż, z przypadkami wzrostu obrotu nawet do 55 proc. Z doświadczenia wiemy też, że klienci preferują opcję zapłaty w swojej rodzimej walucie i chętnie korzystają z tej możliwości – mówi Agnieszka Gerusel, specjalista ds. marketingu i rozwoju produktu w PaySquare.

Wydanie: 8/2015, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail