Samolotem w słowackie Tatry

Od 15 grudnia funkcjonuje połączenie lotnicze z Warszawy do Popradu. Przewoźnikiem obsługującym trasę są łotewskie linie lotnicze Air Baltic.

pws-2015-12z-09

Połączenie to jest skierowane przede wszystkim do miłośników białego szaleństwa, którzy chcą szybko, komfortowo i atrakcyjnie cenowo dotrzeć w słowackie Tatry. Rejsy wykonywane będą samolotami Boeing 737-300 dwa razy w tygodniu. Czas przelotu z Warszawy do Popradu wynosić będzie maksymalnie 65 minut. Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 150 zł. W cenie biletu każdy pasażer może przewieźć do 8 kg bagażu podręcznego dodatkowo. Grupy zorganizowane (sześcioosobowe i większe) są zwolnione z opłat za bagaż rejestrowany (do 20 kg). Narty i snowboardy można przewozić bezpłatnie. Bilety sprzedawane są przez stronę internetową www.airbaltic.com lub przez Generalnego Agenta airBaltic w Polsce firmę Intair (grupy zorganizowane). Lotnisko Poprad-Tatry znajduje się na wysokości 718 m n.p.m. i należy do najwyżej położonych lotnisk dla samolotów transportowych w Europie Środkowej. Usytuowane jest około 200 m od węzła autostradowego łączącego Poprad i Wysokie Tatry z Niskimi Tatrami (Jasna-Chopok). Odległość z lotniska Poprad-Tatry do najpopularniejszych słowackich ośrodków narciarskich wynosi kilkanaście kilometrów. Podróż samochodem z lotniska do Tatrzańskiej Łomnicy trwa 15 minut, na Strbske Pleso 30 minut, a do Jasnej pod Chopokiem w Niskich Tatrach około 45 minut.

Wydanie: 8/2015, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail