Ponadregionalne projekty o unikatowym charakterze

O nadzorowaniu 21 projektów i rozliczaniu dofinansowania 138 mln euro środków unijnych mówią wicedyrektorzy Departamentu Funduszy Europejskich POT Anna Zabłocka-Sztyber oraz Marcin Krauzowicz.

pws-2015-12x-05

Jak wyglądał nabór wniosków do programu Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym?

Anna Zabłocka-Sztyber: Na etapie wstępnym sporządzano tak zwane fiszki projektowe, które następnie potencjalni beneficjenci, przedkładali do nas jako instytucji wdrażającej, nazywanej również pośredniczącą II stopnia. Później fiszki te poddawane były ocenie przez międzyresortowy zespół złożony z przedstawicieli ówczesnego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Od 31 lipca 2010 roku oficjalnie funkcjonujemy jako pewien ewenement w systemie instytucjonalnym, ponieważ podlegamy bezpośrednio Ministerstwu Rozwoju, tj. instytucji zarządzającej.

Czy nabór cieszył się dużym zainteresowaniem? Jak wielu było chętnych?

pws-2015-12x-06

Marcin Krauzowicz: 175 zainteresowanych podmiotów złożyło swoje fiszki. Wszystkie były oceniane przez zespół międzyresortowy, o którym wspominała pani dyrektor. Zespół sformułował swoją rekomendację, które z tych projektów powinny być finansowane, i przedłożył ją ministrowi rozwoju regionalnego do dalszego procedowania. Minister zgodnie z ustawą o zasadach prowadzenia polityki rozwoju przeprowadził konsultacje społeczne, również na stronie internetowej. Tam zbierał sugestie, opinie, głosy z całego kraju na temat tych projektów. Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych opublikował własną listę projektów do dofinansowania, częściowo zbieżną, częściowo – nie, z opinią zespołu międzyresortowego. Oczywiście miał do tego prawo, ponieważ zgodnie z ustawą o zasadach prowadzenia rozwoju polityki regionalnej, ostateczną decyzję, które projekty mają być dofinansowane, podejmuje właśnie minister.

A.Z-S.: Na tym etapie poza listą podstawową...  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail