Nagroda dla filmu promującego Ustroń

Podczas uroczystej gali The International Film Art & Tourism Festival 11 czerwca 2016 roku wręczona została nagroda za najlepszy film promujący miasto. W tym roku prestiżowy laur zdobyło miasto Ustroń uwiecznione przez reżysera i producenta Marcina Macheja.

pws-2016-06g-12

The International Film Art & Tourism Festival jest organizowany od 10 lat. Produkcje zgłoszone do konkursu są oceniane zarówno pod kątem estetyki i walorów artystycznych, jak również ze względu na wartości merytoryczne i umiejętność zaakcentowania aspektów promocyjnych. Konkurs organizowany jest we współpracy oraz pod patronatem instytucji rządowych, m.in. Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Środowiska, Polskiej Organizacji Turystycznej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz – z racji międzynarodowego charakteru – także z udziałem ambasad wielu państw z całego świata. Jest to jedna z najważniejszych tego typu imprez na świecie. W tym roku ocenianych było ponad 200 filmów, z których 74 pochodziły z Polski. Festiwal i konkurs jest podzielony na dwie części: międzynarodową i narodową. Nagrodą festiwalu są statuetki Złotego Turysty. W tym roku w części narodowej jako najlepszy film promujący miasto został nagrodzony Ustroń. Zwycięski film Jesień kocha Ustroń jest jedną z części cyklu filmów promocyjnych, przedstawiających miasteczko w ujęciu czterech pór roku. Stworzenia takiego obrazu podjął się doświadczony i ceniony producent filmowy Marcin Machej, który uwiecznianiem rzeczywistości w obiektywie zajmuje się od 20 lat. Jego specjalnością są profesjonalne filmy reklamowe dla firm, miast oraz hoteli. Sam autor przyznaje, że nie spodziewał się nagrody: – Nigdy nie braliśmy udziału w żadnych festiwalach filmowych. To miasto zgłosiło film do konkursu i zrobiło nam miłą niespodziankę. Nie spodziewaliśmy się, że to film naszej produkcji wygra.


To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail