Turcja na pomarańczowo

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży do Turcji. Pisze w nim, że w związku z próbą zamachu stanu w Turcji, która miała miejsce 15 lipca 2016, oraz z wprowadzeniem stanu wyjątkowego z dniem 21 lipca br. na okres 90 dni na terytorium całego kraju, Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wszelkich podróży do tego kraju do czasu zakończenia stanu wyjątkowego.

pws-2016-08a-11

Ostrzeżenie 3 stopnia (nie podróżuj) obejmuje w tej chwili całe terytorium tego kraju. Z kolei Ministerstwo Kultury i Turystyki Turcji wydało uspokajający komunikat dotyczący bezpieczeństwa turystów. „Ministerstwo Kultury i Turystyki Republiki Tureckiej informuje, że lotniska w Turcji, zamknięte na pewien czas ze względu na wydarzenia, które ostatnio miały miejsce, po krótkiej przerwie zaczęły ponownie świadczyć usługi podróżnym. Nasi obywatele i goście, którzy przyjechali z innych krajów i przebywają we wszystkich miejscowościach turystycznych, takich jak Antalya, Muğla czy Izmir, nie byli i nie są narażeni na jakąkolwiek niekomfortową sytuację. Infrastruktura kurortów wakacyjnych zapewnia odpowiedni poziom usług i kontynuuje swoje działania – czytamy w komunikacie.


W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail